Інтегрований урок математика + інформатика
Тема:Знаходження відсотків від числа, і числа за його відсотком.
Тип уроку: інтегрований урок (математика-інформатика).
Вид уроку: урок-практикум.
Обладнання і матеріали до уроку: комп'ютерний клас (програмне забезпечення: графічний редактор), картки з тестовим завданням, проектор, пам’ятки.
Цілі уроку:
1) Відпрацювати навички знаходження відсотків від числа і числа за його відсотком; навички роботи з тестом. Закріпити навички роботи в графічному редакторі Paint.
2) Розвивати активність, раціональність, гнучкість мислення, комунікативні вміння учнів.
3) Виховувати прагнення до створення нового, орієнтувати учнів на самовизначення і самоактуалізацію.
Для самостійного узагальнення понять, учні звертаються до графічного редактора ”Рaint”, завдяки якому систематизують отримані знання.
Хід уроку:
1) Організаційний момент.
Психологічний прийом «Посміхніться один одному»
2) Актуалізація опорних знань(Слайди №1-9)
- повторення правил знаходження відсотка від числа і числа за його відсотком (бліц - опитування);
- виконання тестових завдань для усного рахунку.
Учням пропонується розв’язати тестові завдання, записавши відповіді буквами англійського алфавіту.
Тестові завдання:
1/4
| ||
а) 4% – S
|
б) 25% – Р
|
в) 40%– F
|
1% від 80
| ||
а)0, 8 – А
|
би)8 – Е
|
в) 800 – I
|
50% від 100
| ||
а) 50 – I
|
б) 2 - H
|
в) 1/2 - U
|
1% метра
| ||
а) 1мм – D
|
б) 1дм– L
|
в) 1см – N
|
Яку частину числа складають 50% цього числа
| ||
а) 1/2 – Т
|
б) 1/5 – D
|
в) 1/50 – Е
|
У результаті учні отримують назву програми прикладного забезпечення Paint та пояснюють, з якими напрямками роботи в Paint вони знайомі.
3) Повідомленнятеми й визначення цілей уроку
Учитель разом з учнями формулюють мету уроку
4) Сюжетна лінія:вступне слово вчителя
В одному казковому місті сталася надзвичайна ситуація – пропала Чарівна книга «Процентос». Для пошуку Зловмисника організовуються «Детективні агентства»: учні класу об’єднуються в групи з 2-3 чоловік.
Основне завдання для «Детективних агентств» - скласти фоторобот крадія, виконавши 6 завдань на відсотки, правильні відповіді – основні прикмети зовнішності. Використовуючи графічний редактор «Paint» та результати роботи над тестовими завдання, відобразити фоторобот на екрані комп'ютера.
Робота в групах.
Кожна група отримує лист із завданнями. На роботу відводиться 25 хв.; групи, що закінчили роботу раніше, переходять до комп'ютерів; групи, що не встигли виконати всі завдання за відведений час, переходять до комп'ютерів і працюють тільки з тими ознаками, які вони встигли визначити.
Тестові завдання.
Прикмети:
- Форма обличчя:
Знайти 8% від числа 400
а) 5; овальне в) 320; витягнуте
б) 32; кругле г) 50; квадратне
- Колір очей:
У перший день турист пройшов 26 км, що складає 65% наміченого шляху. Скільки кілометрів запланував пройти турист
а) 169 км; зелені в) 40 км; блакитні
б) 400 км; карі г)16,9 км; чорні
- Волосся:
У буряці міститься 20% цукру. Скільки потрібно узяти буряка, щоб одержати 20 т цукру?
а) 4 т; чорне пряме в) 10 т ; світле хвилясте
б) 100 т; руде пряме г) 400 т ; чорне кучеряве
- Форма носа:
Я поклав у банк 1400 грн. під 10 відсотків річних. Яку суму грошей я отримаю через рік?
а) 1410грн.; картоплею в) 1440 грн.; з горбиною
б) 1440 грн.; кирпоносий г) 1540 грн.; прямий
- Губи:
Ширина прямокутника дорівнює 40 см, його довжина складає 135 % ширини. Знайти периметр прямокутника.
а) 94 см; бантиком в) 54 см; пухкі
б) 188 см; вузькі г) 108 см; куточки опущені вниз
- Особливі прикмети:
У перший день було продано 60% завезеної в магазин тканини, у другій - 35% від залишку, а в третій – решту 78 м. Скільки метрів тканини було завезено в магазин?
а) 1560 м; пишні світлі вуса в) 195 м; маленька чорна борідка
б) 624 м; родимка на лівій щоці г) 300 м; чорні вусики
- Брови:
Із 800г сирого м’яса отримали 520г вареного .Скільки відсотків маси втратило сире м’ясо під час варіння?
а)80%;округлі в)65%;зламані
б)35%;прямі
6) Робота в графічному редакторі «Paint» (можна використовувати будь-який графічний редактор, в якому учні вміють працювати). За ознаками, визначеними на попередньому етапі уроку, учні малюють портрет Зловмисника.
Прикмети Зловмисника: кругле обличчя, блакитні очі, руде волосся, прямий ніс, вузькі губи, чорні вусики,прямі брови.
- У яких пропорціях треба змішати 6% і 9% оцет, щоб отримати 600грам 8% оцту?
Спосіб рибка
6% 1частина(6%)


8%
9% 2частини(9%)
9-8=1(ч.) 8-6=2(ч) 1х+2х=600, 3х=600, х=200г(6%),400г(9%)
- Історичні відомості про відсотки (презентація учнів «Відсотки»)
7) Підбиття підсумків.
- аналіз реалізації завдань на урок: прийом «Продовжіть речення»
* « Сьогодні на уроці я дізнався….»
* « Я навчився….»
* « Мені хочеться і далі вчитися,тому що….»
Робота групи оцінюється за відповідністю намальованого портрета оригіналу. Оцінювання роботи кожного учня здійснюється шляхом взаємооцінювання.
8) Домашнє завдання за рівнями складності:
1-3 рів ст.137, № 534,537
4 рів. ст.138, №553
Немає коментарів:
Дописати коментар