множення десяткових дробів

Тема: Множення десяткових дробів                                       
Мета уроку:
удосконалювати вміння виконувати множення десяткових дробів, поєднувати усні і письмові прийоми обчислення, розв’язувати задачі на множення десяткових дробів;розвивати пізнавальну діяльність, мовний розвиток, увагу, логічне мислення, кмітливість, навички творчої роботи, уміння аналізувати, робити висновки; виховувати  взаємоповагу, здорове суперництво, інтерес до математичних знань, прагнення долати труднощі; шанобливе ставлення до українських традицій та звичаїв.
Тип уроку: систематизація і  узагальнення знань, умінь учнів.
Форма уроку:
Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, презентація, сигнальні картки, стрічки, квіти, картки з завданням.
Методи, форми і прийоми:
- використання ключових слів;
- мозковий штурм;
- завдання творчого характеру;
- використання ІКТ;
- метод контролю;
- усний рахунок;
- релаксаційний практикум;
- рефлексія.  
Очікувані результати:
Після уроку учні зможуть використовувати засвоєні математичні поняття, терміни під час розв’язання  задач, знаходити проміжні етапи у розв’язанні задач різних видів, знаходити раціональні способи в їх розв’язанні, застосовуючи логічне мислення, аналізувати вивчений матеріал та пам’ятати, що ми українці і що наші традиції не вмирають.
Епіграф до уроку:
Свої знання сплетемо у вінок,
Досягнемо вершин, майнемо до зірок.
                                                                                                        
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
Привітання: Доброго дня.
Прошу всіх у коло стати
Час урок розпочинати
Простягнемо праву руку
Й покладемо все потроху:
Гарний настрій і знання,
Всі здобуті надбання;
Ліву  руку простягнемо
Й на долоньку покладемо
впевненість, активність,
наполегливість, кмітливість.
А тепер, діти, торкнемося долоньками і побажаємо один одному, щоб все, що ви поклали собі на долоньки, було з вами весь урок.
Перевірка Д/З
1) Над якою темою ми працювали з вами на минулому уроці?
2) А які математичні дії ми вже вміємо виконувати з десятковими дробами?
3) А як порівняти десяткові дроби?
4) З домашнім завданням всі справилися?
5) Запитання до домашнього завдання є?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ми вивчали тему „Множення десяткових дробів”. Сьогодні ми повинні повторити всі прийоми множення, переконатися, що ми навчилися виконувати вправи на множення десяткових дробів, розв’язувати рівняння,  розв’язувати текстові задачі, а також творчо мислити….
І епіграфом нашого уроку будуть такі слова:
Свої знання сплетемо у вінок,
Досягнемо вершин, майнемо до зірок.
Як ви розумієте ці слова?  ____________________________________
А що ви можете сказати про український віночок, який одягали на голову дівчата?
1.   Найбільшу відзнаку українського національного вбрання становив віночок зі стрічками. Український віночок, оспіваний у піснях, оповитий легендами і переказами, був символом добра і надій.
2.   Український віночок – не просто краса, а й оберіг „Знахар душі”, бо в ньому є така чаклунська сила, що болі знімає, волосся береже. Цей звичай плести віночки прийшов до нас із давнини.
Вч.   Отож  і ми сьогодні на уроці будемо працювати, розв’язувати приклади, задачі та зі своїх знань плести віночок.
І розпочну я його плести із барвінку, тому що барвінок вважається найсильнішим оберегом від злих. З давніх-давен шанують на Україні синьоокий барвінок. Не знайдеться в Україні такого села чи міста, де б не було цієї рослини. Барвінковий край — так називають нашу Батьківщину. Завжди свіжий і зелений, навіть під снігом, він став символом вічного життя. Барвінок також є символом краси. Здавна вважалося, що рослина дарує дівчині вроду. Дівчата на Україні колись умивались відваром із барвінку.
ІІІ.  Актуалізація опорних знань
Завдання 1. Усний рахунок.              Обчисліть:
      2,3 × 2=                        23,7 × 0,1 =
3 × 1,3  =                       0,6 × 100 =                  
4 × 0, 5 =                       0,8 × 0,5 =
2,5 × 4 =                           3579 × 0, 01 =
1,5  × 0,4 =                     3,5 × 20 =                            
Учні рахують усно, записуючи відповіді в картках)
Тож перевіримо, як ви справилися із цим завданням.          Слайд -відповіді
У кого найбільше правильних відповідей, той вплітає квітку до віночка. Дітки, поки  _____________ вплітає  першу квітку до віночка, хто нам скаже, що означає цвіт яблуні у вінку?                                                 
Квіти яблуні – символ материнської любові.
ІV.  застосування знань, умінь і навичок.
Відкриваємо зошити і записуємо:
14 березня
Класна робота
Завдання 2.
Розв’язати рівняння
1)   Х: 5 = 15,8;               2)  Х: 8 = 120,83;     
Х = 15,8 × 5;                           Х  = 120,83×8;           
Х = 79.                        Х  = 966,64.        
                                         
Вплітаємо другу квітку до нашого вінка     
Волошка у вінку – це символ людського прозріння, краса і велич неба.              
Завдання 3.
Розв’яжіть задачу.    Із двох сіл одночасно назустріч один одному вийшли два козаки і зустрілись через 2,5 години. Швидкість першого козака  5,6 км/год.. Швидкість  другого  -  4,8 км/год.  Яка відстань між селами?
І к –5,6 км/год
ІІ к – 4,8 км/год
Час руху – 2,5 год
Відстань -? км
І спосіб:
1) 5,6×2,5=14(км) – пройшов перший козак.
2) 4,8×2,5=12,25 (км) – пройшов другий козак.
3) 14+12=26,25 (км) – відстань між селами.
Відповідь: 26,25 км.
ІІ спосіб:
1) 5,6+4,8=10,4 (км) – швидкість зближення.
2) 10,4  × 2,5 = 26,25 (км) відстань між селами.
3) Відповідь: 26,25 км.
4)
-                           Вплітаємо калину.
-                           Гроно калини – символ краси і дівочої вроди, символ нашої України.
Завдання 4.
Так чи ні.
Візьміть,будь ласка, у руки сигнальні картки.
Уважно дивимося на екран. На екрані по черзі будуть з’являтися приклади. Якщо ви погоджуєтеся з відповіддю, то піднімаєте червону картку, якщо вважаєте, що відповідь неправильна, то піднімаєте синю картку.
42+17=43,7                           ні
3+1,08=4,08                          так
5,7  - 0,04 = 5,3                     ні
175,7 – 4 = 175,3                  ні
0,52×100=52                          так
78,62×0,1=7862                     ні
12,85×10=128,5                     так
0,632×1000=632                    так
-                           Вплітаємо ще одну квіточку – мак.
-                           Мак у віночку, то символ боротьби українського народу за волю. Кожна людина втрачала когось рідного у цій боротьбі і процвітала пролита кров маковою квіткою в українському віночку.
Завдання 5.
Розв’яжіть приклад.
2,3 · ( 25,36 – 20,06 ) + ( 14,9 + 5,1 ) · 4,2 = 96,19
25,36 – 20,06 = 5,3
14,9 + 5,1 =20
2,3 · 5,3 = 12,19
20 · 4,2 = 84
12,19 + 84 = 96,19
-                           Вплітаємо наступну квіточку – ромашку.
-                           Ромашка - біла корзинка, золоте денце. В ній лежить росинка і блистить сонце, вона приносить не лише здоров’я, але й доброту та ніжність.
Фізкультхвилинка   
Ми писали й рахували,
А тепер ми тихо встали!
Покрутились, потягнулись,
І один одному посміхнулись!
Завдання 6.       ( слайд      )
Вправа «Відгадай математичну дію».
відгадуємо по черзі:
2,4     6,3  =  8,7               10       0,5  =  9,5
3,8      2,4  =  1,4                   2,5       0,4  = 1
0,6         0,3  =  0,18                 36,7    0,3  =  37
                             Вплітаємо – нагідки (календула)
-                           А що вони означають у віночку?
-                            Квітки календули здавна застосовують у народній медицині, дозволені вони до використання й у науковій медицині. Рослина виявляє бактерицидну, протизапальну, ранозагоювальну заспокійливу дію, її препарати знижують кров'яний тиск, інтенсифікують обмінні процеси у печінці, поліпшують її секреторну функцію.
VІ.  Закріплення.
Завдання 7. (на ватмані    )
Які геометричні фігури ми бачимо на дошці?
( коло, трикутник, квадрат, прямокутник,
овал, шестикутники,ромб)
а що означають однакові фігури на малюнку?

На місце фігур потрібно поставити числа так, щоб рівність була правильна.    (картки з відповідями-дробами  збоку ватмана. Ззаду карток букви: М, О, Л, О, Д, Ц, І ).
Із насіння соняшника виготовляють олію, яку використовують для приготування їжі. Також соняшникову олію використовують як основу до мазей, пластирів і розтирань, вжи­вають як жовчогінний засіб при хронічних захворюваннях печінки і жовчних шляхів. Настойку або настій з язичкових квіток соняшнику дають усередину як жарознижу­вальний засіб при малярії,.
VІІ.  Оцінювання.                                                        
 Мотивація оцінок.
Д/З   Повторити 31,   виконати № 1310, № 1331 (1 –д )(2-х)       
скласти приклад - «ланцюжок»
      повторити ділення натуральних чисел
VІІІ.  Підсумок уроку, рефлексія
Отож, наш урок завершується, і я хочу побачити, чи сподобався вам урок, чи все на цьому уроці вам було зрозумілим і з яким настроєм ви залишаєте клас.  А висловити це все ви зможете за допомогою стрічок, які у вас є. увага на екран:
Червона – мені урок дуже сподобався;
Синя – урок полишаю з чудовим настроєм;
Зелена – задоволений (задоволена) своєю оцінкою;
Рожева – урок сподобався, але деякі завдання не зрозумів;
Помаранчевий – я взнав багато цікавого на уроці;
За вашими стрічками я бачу, що урок вам сподобався
( перевернути картки і прочитати слово «МОЛОДЦІ»)

Немає коментарів:

Дописати коментар